Haber

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi Milletvekillerinden Oluşan Heyet Gazze’ye Yardım İçin Mısır’a Gitti

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi milletvekillerinden oluşan 4 kişilik heyet, Gazze’deki insani yardım çalışmalarına destek vermek ve yerinde incelemek üzere Mısır’a gitti.

Saadet Partisi Ankara Milletvekili Mesut Doğan, İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya ve Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan ile Gelecek Partisi Denizli Milletvekili Sema İpekin Ün’den oluşan heyet, İstanbul Havalimanı’ndan uçakla Mısır’a doğru yola çıktı.

Uçağın kalkışından önce heyet adına basına açıklama yapan Mesut Doğan, 25 gündür Filistin’e bomba yağdığını belirterek, “Bombalar sadece şehre değil, hastanelere de düşüyor. , okullar ve sivillerin yaşadığı alanlar.” söz konusu.

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın 2 Kasım’da açıkladığı rakamlara göre 25 günde 9 bin 97 Filistinlinin hayatını kaybettiğini vurgulayan Doğan, bunların 3 bin 760’ının çocuk, 2 bin 326’sının ise kadın olduğunu belirtti.

Doğan, bu vahşet yaşanırken İsrail’in tetikçi olarak kullandığı isimlerle dünyada farklı algılar yarattığını anlatarak, “O algılarla çirkinliği deyim yerindeyse iki boyutlu olarak gerçekleştiriyor. İsrail’de İsrail adında bir devlet var ve bu devletin içinde küçük bir “Filistin topluluğu var. Bu olayların Filistinlilerin uygunsuz davranışları nedeniyle gerçekleştiğine dair bir algı var. İsrail diye bir devlet yok. İsrail adında işgalci bir terör devleti var. O yerin sahibi Filistinlidir ve bugün Filistinlilerin hepsi ülkelerini savunuyor. Duruma bu şekilde bakmak lazım.” değerlendirmesini yaptı.

“Filistin’i koruyarak ülkemizi koruyoruz”

Olaylarda sadece Filistin’in değil, İslam dünyasının, Müslümanların onurunun ve hukukunun bombalandığını kaydeden Doğan, şöyle devam etti:

“İsrailli yetkililerin bu süreçte yaptıkları açıklamalarda veya sözde askerlerine verdikleri moralde kullandıkları cümleler çok açık, hiçbir tereddütleri yok. Bunun bir din savaşı olduğunu ve Allah’ın emrini yerine getirdiklerini söylüyorlar. emir. İlahi emir dedikleri şey, şu anki dünyanın sınırlarıdır.” “Bu sınırlar içinde ülkemizin bölgeleri olduğunu söylüyorlar. Yani Filistin’i koruyarak aslında ülkemizi koruyoruz. Sınırlarımızı koruyoruz.”

Doğan, amaçlarının Filistin’e yardımın artırılması yönünde adım atmak olduğunu, uçakla Mısır’a gidip oradan Gazze’ye ulaşmayı planladıklarını belirtti.

haberaslanapa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu