Ekonomi

Milyonlarca vatandaşı kapsayacak EYT düzenlemesi ay sonuna kadar hazır olacak.

Geçmişte yapılan düzenleme ile emeklilik yaşının sonuna gelenlerin merakla beklediği yeni EYT yönetmeliği ile sorunlar ortadan kalkacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, EYT ile ilgili değerli açıklamalarda bulundu.

SORUN ÇÖZÜLDÜ, ALTYAPI OLUŞTURULDU

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emeklilik çağında olanların dijital ortamda olmayan belgelerinin kayıt işlemlerini tamamladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, EYT’de kayıtlarla ilgili sorunun çözüldüğünü ve altyapıyı oluşturduklarını söyledi.

“BUNU KULLANACAK TÜM KİŞİLERİ KAPSAYACAK”

EYT ile ilgili bir sıkıntı olmadığını ifade eden Bakan Alim, “Altyapıyı oluşturuyoruz. Tüm kullanacak kişileri kapsayacak bir düzenleme yapıyoruz. EYT konusunu bu ay sonuna kadar sonuçlandıracağız.”

ASGARİ FİYAT PAZARLIĞI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, işçi komitesi başkanlığını Türk-İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak yaptı. Görüşme 2,5 saat sürdü.

ÜÇÜNCÜ NESİL

Toplantı sonunda ilk açıklama Türk-İş Genel Sekreteri Kavlak’tan geldi. Masada rakam konuşulmadığını belirten Kavlak, “Muhtemelen son görüşmede konuşuruz. Bir sonraki görüşme son olur mu bilmiyorum ama artık yavaş yavaş rakamlar konuşulacak. İstediğimiz veriler geldi konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu