Ekonomi

Çınar, MESKOB Başkanlığına yeniden seçildi

Manisa 22. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Garanti Kooperatifleri Birliği (MESKOB) 51. Olağan Genel Kurulu’nda 1994 yılından bu yana başkanlık yapan Recep Çınar, yeniden başkanlığa seçildi.

Yunusemre ilçesindeki bir otelde düzenlenen genel kurula TESKOMB Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir 16. Bölge Birlik Lideri Fazilet Hünü, Manisa Ticari İl Müdürü Muharrem Özel, Halk Bankası Bölge Müdürü Rıfat Ertuğ Koç, Halk Bankası Manisa Şube Müdürü Ali Yurt Ayyıldız katıldı. Kurul Başkanlığına Bölge Birliği Başkan Yardımcısı ve Alaşehir Esnaf ve Sanatkarları Kredi Garanti Kooperatifi Lideri Fatih Çataldere seçildi. Ülkemizi derinden yaralayan depremde hayatını kaybeden depremzedeler, esnaf ve sanatkarlar için genel kurulda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Manisa 22. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Garanti Kooperatifleri Birliği Müdürü Fahrettin Orucu faaliyet raporu hakkında bilgi verdi.

“Manisa olarak 12,5 milyonluk maddi yardımda bulunduk”

Manisa 22. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Garanti Kooperatifleri Birliği Başkanı Recep Çınar, genel kurula katılan kooperatif başkanları ve üyelerine teşekkür etti. Çınar, “Pandemi sonrası ülkemizde Kahramanmaraş merkezli bir deprem meydana geldi. Ülkemizin yedide birini kapsayan bir deprem. Ölü sayısı her geçen gün artıyor. Ölenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Elimizden gelen bu. TESKOMB öncülüğünde esnaf kefalet kooperatifleri olarak maddi yardımda bulunmaktı.Manisa 22.Bölge Birliği olarak 12.5 milyon TL maddi yardımda bulunduk.Gerçekten Manisa’da eşi benzeri olmayan mali desteğin yanında aynı vakıflar gitti ve devam ediyor. Manisa halkından Allah razı olsun.O insanların oradan yardıma ihtiyacı var” dedi.

Bölgesel finansman 4 milyar 150 milyona çıkarıldı

Esnaf ve sanatkarlara sağlanan mali desteklerden bahseden Çınar, “Devletimiz, hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız ve TESKOMB, esnaf ve sanatkarların yüklerinin analiz edilmesi noktasında kredilerin dağıtılması noktasında el birliğiyle çalışıyor. 4 milyar 150 milyon TL Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” .

Seçimler artık 4 yılda bir yapılacak.

Önümüzdeki dönemde 4 yılda bir seçimlerin yapılacağını belirten Çınar, iki yıl sonra 2025’te genel mali kurul, 2027’de ise seçimli genel kurul yapılacak. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu