Haber

Çiğli’nin Genç Başkanından Gençlere Müjde

Çiğli Belediyesi, gençlere yönelik hizmet ve projeleri tek merkezden yürütmek amacıyla Gençlik Çalışmaları Birimi kuruyor.

Başkan Utku Gümrükçü başkanlığında Nisan ayında gerçekleştirilen olağan meclis toplantısının ana gündem maddesi komisyon ve kurulların belirlenmesi oldu. Meclis toplantısında ayrıca gençlerin belediye hizmetlerinden daha etkin yararlanabilmesi için Gençlik Çalışmaları Birimi kurulmasına karar verildi.

Gümrük: “Gençlerimizin umudunu yeşerteceğiz”

Gençlik Çalışmaları Birimi hakkında bilgi veren Lider Gümrükçü, “Ülkemizde bu sancılı süreçten en çok etkilenen kesimlerin başında gençlerimiz geliyor. Eğitim ve sosyalleşme açısından önemli yükleri vardır. Umutlarını yitiren gençlerimiz yurt dışında geleceklerini planlamak için ülkemizden ayrılıyor. Çiğli olarak değerli bir genç nüfusumuz var. Üniversite eğitimini başka şehirlerde alacak öğrenciler için derslikler, burslar, valizler ve düzenlediğimiz spor etkinlikleri ile gençlerimize çok farklı şekillerde hizmet veriyoruz. Gençlerimizin bu hizmetlere erişimini kolaylaştırmak ve hizmet çeşitliliğini artırmak amacıyla Gençlik Çalışmaları Birimi’ni kurmaya karar verdik. Gençlerimizin umutlarını yeşertmek ve onlarla birlikte ülkemizin geleceğini şekillendirmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu