Haber

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, orman yangınından etkilenen işletmelerde incelemelerde bulundu.

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde 4 Kasım Cumartesi günü çıkan ve 24 saat sonra kontrol altına alınan orman yangınının ardından Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, orman yangınından etkilenen işletmelerde incelemelerde bulundu.

4 Kasım’da Gelibolu ilçesine bağlı Ilgardere köyü yakınlarında orman yangını çıktı. Çanakkale 112 Acil Çağrı Merkezi’nden bildirilen ve Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü Yangın Yönetim Merkezi’ndeki Bakacak zirvesi taşınabilir kameradan tespit edilen yangına havadan müdahale edildi. 9 uçak, 81 sprinkler, 22 ilk müdahale aracı, 16 iş makinesi, 40 diğer kurum aracı ve 510 çalışanın bulunduğu arazi. . Orman alanında başlayan yangın, saatte 80 kilometreye varan rüzgar hızıyla büyüdü. Pazarlı köyü tedbir amaçlı boşaltıldı. Akşam saat 19.00 sıralarında başlayan şiddetli yağmurla birlikte yangın 21.30 sıralarında büyük ölçüde kontrol altına alındı. Pazarlı köyü tedbir amaçlı boşaltıldı. Yangın 24 saat sonra kontrol altına alındı. Yangında yaklaşık 700 hektar alan zarar gördü.

Vali İlhami Aktaş, Tarım ve Orman İl Müdürü Nazan Türkarslan, İl Müdür Yardımcısı Latif Candan; Pazarlı ve İlgardere köylerinde orman yangınından etkilenen işletmelerde incelemelerde bulundu. Üreticilerle bir araya gelerek sorunlarını ve taleplerini dinledik. Geçmiş olsun dileklerini iletti. Hasarlı işyerleri ve bölgelerde hasar tespit çalışmaları başladı.

Vali İlhami Aktaş, devletin her zaman vatandaşın yanında olduğunu, yaralı vatandaşların yaralarının en kısa sürede iyileşeceğini belirtti. – ÇANAKKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu